Latest Articles

 • "ماموریت غیر ممکن 6" با بازی تام کروز به سینما باز می‌گردد

  به گزارش خبرگذاری گروه ایران لایو تیوی، خبر ها حاکی از آن است که "کریستوفر مک کوآیر" قصد دارد نسخه ششم فیلم محبوب "ماموریت غیر ممکن" را جلوی دوربین ببرد.

  کارگردان فیلم هایی همچون "لبه فردا"، "جک ریچر"، "مظنونین همیشگی" نسخه ششم این مجموعه پر طرف دار را جلوی دوربین می برد. مک کوآیر قبل از این هم نسخه ماموریت غیرممکن 4 را کارگردانی کرده و طبق صحبت هایی که با "تام کروز" داشته نسخه جدید را فیلمبرداری آماده می کند.

   

  وی یکی از دوستان نزدیک تام کروز بوده و همکاری مشترک با تام کروز را در فیلم های "لبه فردا"، ماموریت غیرممکن4 " و "جک ریچر" در سابقه خود میبیند.

  "مک کوآیر" در سال 1996 دو جایزه اسکار و بفتا را برای فیلمنامه "مظنونین همیشگی" از آن خود نمود. "مظنونین همیشگی" با بازی بی نظیر کوین اسپیسی داستان زندگی "کایزه شوزه" رویس مافیای مواد مخدر را روایت می کند.

  در این نسخه از فیلم ماموریت غیرممکن، "جرمی رِنر" و "ربکا فرگوسن" تام کروز را در ایفای نقش همراهی می کنند. این فیلم فعلاً در مرحله پیش تولید بوده و به احتمال زیاد اواخر سال 2017 اکران خواهد شد.

   

  Read more
 • ساختمان پلاسکو فروریخت / ۵۰ آتش نشان کشته شدند / ۵۰ تا ۱۰۰ نفر زیر آوار ماندند/ اعزام نیروی زمینی به محل حادثه

  صبح امروز ساختمان پلاسکو تهران دچار آتش سوزی شد.

  به گزارش عصر ایران، پلاسکو اولین ساختمان بلند تهران است که قبل از انقلاب ساخته شده بود.

  * خبرهای جدید:

  14:28 - حضور نیروهای ارتش در محل ریزش ساختمان پلاسکو

  14:27 - شرکت ملی گاز: گاز ساختمان‌های اطراف قطع شد/ساختمان پلاسکو به گاز استان تهران وصل نبود


  14:27 - قالیباف: کسی از مردم هنگام ریزش در پلاسکو حضور نداشت/ تعدادی از امدادگران در ریزش گرفتار شده اند

  - افزایش کشته های ریزش پلاسکو به 50 نفر / ایرنا

  - خبرگزاری صداوسیما: کشته شدن 30 آتش نشان در ریزش پلاسکو

  - ‏‌مشاهدات میدانی حاکی از این است که 50 تا 100 نفر زیر آوار مانده اند

  13:15 - نیروی زمینی ارتش برای کمک به امر امدادرسانی به محل حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو اعزام شد

  12:35 - 30 کشته از آتش نشانان در ریزش پلاسکو / خبرگزاری فارس

  12:4 - معاون امنیتی استاندار تهران : دو سفارتخانه ای که در اطراف مجتمع پلاسکووجود داشت تخلیه شده اند / شائبه امنیتی بودن حادثه پلاسکو صحت ندارد / تیم استانداری تهران وارد عمل شده است

  11:59 - علاوه بر آتش نشان ها ، تعدادی از افراد عادی و مالکان واحدها نیز زیر آوار باقی مانده اند

   

  11:45 - اورژانس: تعداد زخمی ها به 35 نفر رسید

  11:34 - ساختمان پلاسکو فروریخت / دهها آتش نشان زیرآوار ماندند

  11:30 - حداقل 12 طبقه برج در آتش می سوزد/ سقف طبقات بیشتری در حال ریزش هستند/ 30 آمبولانس در اطراف برج هستند / زخمی ها از آتش نشانان هستند / بیش از 20 نفر آتش نشان زخمی شده اند (سخنگوی اورژانس)


  11:22 - ریزش سقف واحدها در 7 طبقه برج پلاسکو / حدود 30 آتش نشان در این حادثه گیر افتاده اند

  11:15 - حادثه حریق ساختمان پلاسکو تهران تا کنون 7 مصدوم داشته‌است / ایلنا

  11:07 - طبقه یازدهم ساختمان پلاسکو فرو ریخت / چند نفر از آتش نشانان زیر آوار ماندند. هنوز سرنوشت آنها مشخص نیست/ ایران

  11:05 - روابط عمومی اورژانس تهران: یکی از آتش نشانان بدلیل استنشاق دود و حالت خفگی توسط تکنسین های اورژانس به بیمارستان پارس منتقل شد

  - سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: اعزام اتش نشانان ۴ ایستگاه به همراه دو خودرو نردبام و تشک نجات به محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو انجام شده و کار اطفا حریق آغاز شده است.

  - محدودیت تردد در مسیر غرب به شرق خیابان جمهوری و جنوب به شمال خیابان فردوسی به دلیل حریق در ساختمان پلاسکو تهران از طرف عوامل راهور تهران بزرگ اجرا شده است.

  - معاون عملیات اورژانس تهران خبر داد: استقرار دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در محل آتش سوزی ساختمان پلاسکو/هنوز مصدومی تحویل اورژانس نشده است.

  - مرکز اورژانس تهران: آتش سوزی ساختمان پلاسکو تهران هنوز بطور کامل مهار نشده و تاکنون مصدومی نداشته است.

   

  Read more
 • ساختمان پلاسکو در تهران فرو ریخت.

  ساختمان پلاسکو که از صبح پنجشنبه دچار حریق گسترده شده بود، کاملا فرو ریخت. احتمالا اتصال کابل برق و یا روشن بودن اجاق پیک‌نیک علت اولیه آتش‌سوزی بوده است. چند تن از زیر آوارماندگان پیامک به بیرون ارسال کرده‌اند.

  خبرهای تکمیلی:
  • وبسایت عصر ایران به نقل از رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران نوشته است: «یک یا دو نفر از محبوس‌شدگان با ارسال پیامک به نیروهای امدادی اعلام کرده‌اند که در موتورخانه ساختمان پلاسکو در جان پناهی محبوس شده‌اند».
  از سوی دیگر، خبرگزاری میزان به نقل از جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی نوشته است: «هیچ یک از آتش نشان های گرفتار در زیر آوار با همکاران خود تماس نداشته و این اخبار تأیید نمی‌شود».
  • تصاویر منتشرشده حضور نیروهای ارتش در محل حادثه را نشان می‌دهند.
  • در پی انتشار اخباری مبنی بر انفجار گاز در ساختمان پلاسکو، شرکت ملی گاز ایران اعلام کرد که ساختمان پلاسکو به گاز استان تهران وصل نبوده است. بر این اساس، گاز ساختمان‌های اطراف قطع شده است.
  • اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، حسین هاشمی، استاندار تهران، و حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در محل حاضر شدند.
  • قاضی‌زاده به شبکه خبر گفت: بیمارستان‌های اطراف به حالت آماده‌باش درآمده‌اند. از ۲۳ مصدومی که به بیمارستان‌ها منتقل شده‌اند، حال یک نفر وخیم است. مجروحان از مأموران آتش‌نشانی و مردم عادی بوده‌اند.
  • شهردار تهران در گفت‌وگو با شبکه خبر گفت: «به دلیل وقوع آتش‌سوزی در ساعات اولیه صبح جمعیت زیادی در ساختمان نبوده‌اند؛ حاضران پیش از تخریب ساختمان هم به بیرون منتقل شده بودند.» به گفته‌ی محمدباقر قالیباف، در حال حاضر بین ۲۰ تا ۲۵ نفر از مأموران آتش‌نشانی زیر آوار گرفتار هستند و تلاش برای نجات آنها در جریان است.
  • حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در دستوری به وزیر کشور، ضمن ابراز تأسف از حادثه رخ داده، تصریح کرد: «مقتضی است در اسرع وقت،‌ علل حادثه و مسئولیت حادثه بررسی و گزارش شود و نسبت به رسیدگی به مجروحان و جبران خسارات آسیب‌دیدگان توسط نهادهای مسئول اقدام فوری صورت پذیرد».
  • محسن نسج همدانی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران، با تکیه بر گزارش‌های اولیه آتش‌نشانان، "اتصال کابل برق و یا روشن‌بودن اجاق پیک‌نیک" را "علت اولیه حادثه" دانسته است. او "امنیتی‌بودن" آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو را رد کرده است.
  • به گفته‌ی نسج همدانی، همزمان با آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو و پیش از تخریب آن، سفارتخانه‌های اطراف (آلمان، انگلیس و ترکیه) به درخواست مقامات تخلیه شده‌اند.
  • بنا بر گزارش‌ها، در مراحل پایانی اطفای حریق ساختمان پلاسکو چند انفجار رخ داده و ساختمان تخریب شده است. خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضائیه، به نقل از ابوالفضل قناعتی، عضو هیئت رئیسه شورایی شهر تهران، نوشته است: «یک تانکر گازوئیل در محل ساختمان وجود داشته که انفجار این تانکر نیز سبب افزایش شدت آتش بوده است.»
  حرارت بالا و ایمنی کم ساختمان از عوامل مؤثر در تخریب آن عنوان شده‌اند.
  • گفته می‌شود مراحل امدادرسانی و تأمین امنیت محل تا دو روز طول بکشد.
  • محمدباقر قالیباف، شهردار تهران، برای نظارت بر روند کار در محل حاضر شده است.
  • منابع خبری از مجروح‌شدن حدود ۷۰ نفر گزارش می‌دهند که به نوشته‌ی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) بیشتر آنها امدادرسانان آتش‌نشانی هستند. از آمار کشته‌شدگان احتمالی خبری منتشر نشده است. ایسنا به نقل از پیرحسین کولیوند، سرپرست اورژانس کشور نوشته که گروهی از مأموران آتش‌نشانی هم به دلیل ریزش ساختمان در محل گرفتار شده‌اند.
  • تیم‌های امداد و نجات، آواربرداری و سگ‌های زنده‌یاب در محل هستند.

   

  تلاش برای مهار آتش نتیجه نداشت و ساختمان فرور ریخت
  پیشینه خبر:
  اندکی پیش از ساعت هشت صبح پنجشنبه (۱۹ ژانویه/ ۳۰ دی) ساختمان پلاسکو در چهارراه استانبول تهران (تقاطع جمهوری-فردوسی) دچار آتش‌سوزی شد. آتش‌سوزی گسترده‌ای که گفته می‌شد تا ۹۰ درصد مهار شده، در نهایت ساختمان را در هم شکست. این ساختمان ظاهرا به صورت عمودی ویران شده و آوار در محل ساختمان فرو ریخته است. به گزارش شبکه خبر تلویزیون ایران، علاوه بر مأموران آتش‌نشانی که در طبقات مختلف مشغول به کار بوده‌اند، کارکنان و همچنین جمعی از کسبه که نگران دارایی خود بوده‌اند، هم در ساختمان حضور داشته‌اند.
  علت آتش‌سوزی هنوز مشخص نیست؛ تا کنون خبر دقیقی هم از تلفات احتمالی این آتش‌سوزی منتشر نشده است.
  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران نوشته بود که آتش‌سوزی در ساعت ۷ و ۵۹ دقیقه به سامانه ۱۲۵ گزارش شده است.
  شدت آتش‌سوزی به حدی بوده که از ۱۰ ایستگاه آتش‌نشانی اطراف مأمور و تجهیزات به عمل اعزام شده و شماری از ایستگاه‌ها نیز به حالت آماده‌باش درآمدند. در تصاویر اولیه دود سیاه و غلیظی در طبقه‌های بالایی ساختمان دیده می‌شد. آتش‌سوزی از قرار معلوم در طبقات هشتم یا نهم آغاز شده و تا طبقه پانزدهم این ساختمان سرایت کرده بود.
  این آتش‌سوزی موجب اعمال محدودیت‌های ترافیکی در چهارراه استانبول، خیابان جمهوری و خیابان سعدی شده است.
  جلال ملکی حدود ۲ ساعت پس از آغاز آتش‌سوزی به ایسنا گفته است که حدود ۹۰ درصد از آتش مهار شده و مأموران در حال لکه‌گیری و تخلیه دود هستند.
  ساختمان اداری-تجاری پلاسکو عموما محل تولید و توزیع پوشاک بود. این ساختمان ۱۷ طبقه نخستین ساختمان بلندمرتبه خصوصی در ایران بود که در سال ۱۳۴۱ به دست خانواده‌ی یهودی‌مذهب القانیان ساخته شد. حبیب القانیان، صنعتگر و صاحب ساختمان که بعدها ساختمان آلومینیوم در تهران را هم ساخت، پس از انقلاب ۱۳۵۷ به حکم صادق خلخالی، حاکم شرع دادگاه‌های انقلاب اعدام شد. ساختمان‌ها هم مصادره شدند.
  حبیب القانیان اولین تاجر شاخته‌شده و اولین یهودی‌ای بود که پس از پیروزی انقلاب ۵۷ اعدام شد. شهرزاد القانیان، نوه‌ی حبیب القانیان، سال ۲۰۱۵ در روزنامه "واشینگتن‌پست" نوشت که پدر بزرگش در دادگاهی ۲۰ دقیقه‌ای و بدون دسترسی به وکیل مدافع محاکمه شده و به اتهام "جاسوسی برای صهیونیست‌ها" حکم اعدام گرفته است.
  حبیب القانیان، متولد ۲۳ فروردین ۱۲۹۱ در محله عودلاجان تهران، از جمله پایه‌گذار صنعت پلاستیک در ایران شناخته می‌شود. او در سال ۱۳۳۸ به ریاست انجمن کلیمیان ایران برگزیده شد و حدود دو دهه (تا انقلاب ۵۷) در این سمت باقی ماند.
  نوه القانیان همچنین از حساسیت روحانیت شیعه به موفقیت‌های یهودیان در ایران نوشته است. بر این اساس، پس از ساخت ساختمان پلاسکو، آیت‌الله محمود طالقانی اعلام کرده که بلندترین ساختمان ایران (در آن زمان) به دست یک یهودی ساخته شده است.

   

  Read more