Most Popular Articles

 • "تابعیت ایرانی افراد دوتابعیتی لغو می‌شود".

  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس پذیرش تابعیت مضاعف را عملی "مجرمانه" نامید. حسین نقوی حسینی گفت، تابعیت ایرانی این‌گونه افراد لغو می‌شود و آن‌ها حق داشتن اموال غیر منقول را نیز ندارند.

  خبرگزاری قوه قضائیه ایران از لغو تابعیت ایرانی افراد دوتابعیتی خبر داد. حسین نقوی حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با میزان گفت، این اقدام "مطابق قانون مدنی" انجام می‌شود و افراد دوتابعیتی که تابعیت کشور دیگری را می‌پذیرند "در اصل یک تابعیتی"‌اند و "حتی حق داشتن اموال غیر منقول را هم ندارند."
  او تدوین قانونی جامع در مورد تابعیت را ضرورت خواند و گفت، مانع اصلی در اقدام علیه دوتابعیتی‌ها "خلاء قانونی" است. او تصریح کرد: «ما باید از این طریق همه مفاهیم را تعریف و حدود آن را مشخص کنیم و ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های آن را قید کنیم تا تکلیف افراد مشخص شود.»
  نقوی حسینی یکی از خلاءهای قانونی را "لزوم جداسازی مفهومی بین اصطلاحات تابعیت مضاعف، گرین کارت و حق اقامت" خواند و تأکید کرد که حدود حقوق و تکالیف هر کدام باید به طور مجزا مشخص شود.
  بیشتر بخوانید: طرح جدید مجلس؛ سختگیری بیشتر برای مدیران دو تابعیتی‌
  سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس افزود: «وقتی که فرد نمی‌تواند اموال غیرمنقول داشته باشد به طور مضاعف نمی‌تواند مسئولیت داشته و یا کارمند دولت باشد.»
  نقوی حسینی گفت، پذیرش تابعیت مضاعف "یک عمل غیرقابل قبول در داخل کشورهاست" بنابراین "این عمل "مجرمانه" است. او گفت‌: «مجازات این دسته از افراد محرومیت از تابعیت ایرانی و برخی دیگر از حقوق از جمله مشاغل دولتی است.»
  او با اشاره به گزارش وزارت اطلاعات ادامه داد: «اغلب افراد دوتابعیتی جزء مدیران هستند و در مورد تابعیت مضاعف آنها به صراحت اظهار نظر شده و صلاحیت آنها رد شده است.»
  این در حالی‌ست که محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران چندی پیش اعلام کرد که دیگر مدیر دوتابعیتی در میان مسئولان کشور دیگر وجود ندارد.
  بیشتر بخوانید: «"دستگیری و بررسی پرونده" ۱۲ مدیر دوتابعیتی در ایران
  محافظه‌کاران بارها در مورد احتمال "جاسوسی" افراد دوتابعتی هشدار داده و خواستار اخراج آن‌ها شده‌اند. اما وزیر اطلاعات ایران در همین رابطه هشدار داد که به دلیل بازی‌های سیاسی نمی‌توان "به کسی که از نظر کارشناسان کار جاسوسی نکرده تهمت جاسوسی زد."
  او که خود در زمره محافظه‌کاران است طرح مسئله دوتابعیتی‌ها را از جمله "سناریوها"ی مخالفان دولت حسن روحانی دانسته است. علوی گفت: «طوری مسئله دوتابعیتی مطرح می‌شود که انگار هر فردی که دوتابعیتی است فاسد، بیگانه، وطن‌فروش یا جاسوس است.»
  برخی از ناظران با تکیه بر اصل ۴۱ قانون اساسی صدور دستوری یک‌جا برای همه دوتابعیتی‌ها را جایز نمی‌دانند. طبق اصل ۴۱ قانون اساسی، تابعیت کشور ایران حق مسلم هر فرد ایرانی است و دولت نمی‌تواند از هیچ ایرانی سلب تابعیت کند مگر به درخواست خود او یا در صورتی که او به تابعیت کشور دیگری در آید.
  اما در این اصل به دولت اختیار داده می‌شود که در صورتی که لازم بداند و اگر یک شهروند ایرانی درخواست ترک تابعیت کرد آن را بپذیرد یا نپذیرد.
  علاوه بر این، با وجود این که جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی‌شناسد اما در قوانین ایران هرگز دوتابعیتی بودن جرم تلقی نشده است.

   

  Read more
 • صد خانم بی‌حجاب هم بیایند با آنها عکس می‌گیرم!مگر جذامی هستیم که عکس نگیریم

  سرمربی تیم فوتبال نفت تهران با اعلام حمایتش از مسعود شجاعی و سیدمهدی رحمتی به انتقاد از برخوردها با این دو بازیکن پرداخت و گفت: اگر صد خانم بی‌حجاب هم بیایند با آنها عکس می‌گیرم.

  به گزارش مهر، علی دایی از جمله مربیانی است که همواره صحبت هایش را در مورد فوتبال و مسائلی غیرفوتبالی با صراحت بیان کرده است. او این بار هم در نشست خبری قبل از دیدار تیمش برابر گسترش فولاد تبریز به مسائلی اشاره کرد که اخیرا پیرامون سیدمهدی رحمتی و مسعود شجاعی بوجود امده است. دایی حرف هایی زده که شاید فقط خودش می تواند بزند و چون علی دایی هست می تواند چنین بی پرده صحبت کند.

  مگر جذامی هستیم که عکس نگیریم

   

  علی دایی که با سوال خبرنگاران در مورد عکس گرفتن با هواداران مواجه شده بود با بیان اینکه منظور شما اتفاقات اخیر است لب به انتقاد باز کرد و گفت: وظیفه ما این است که با هوادارن‌مان عکس بگیریم. البته باید شرایط را نگاه کنیم. در کشور خارجی قانون دیگری وجود دارد و من نمی‌توانم به آن هوادار بگویم عکس نمی‌گیرم. مگر جذامی هستیم؟ یا آن فرد جذامی است که باید در برویم. من این چیزها را نمی‌فهمم.

  یکی خودش را به من بچسباند گناه من چیست؟

   

  اگر در خانه یا جایی سربسته باشیم که هزار شک و شبهه ایجاد کند بنده عکس نمی‌گیرم اما وقتی در محیط باز، هتل یا مکان‌های عمومی هستیم چه ایرادی دارد که عکس بگیریم؟ حتی اگر یکی خودش را به من بچسباند و من حواسم نباشد گناه من چیست؟ باید دید چه کسی این عکس‌ها را پخش می‌کند. با آدم‌هایی که این عکس‌ها را پخش می‌کنند باید برخورد شود نه اینکه یک بازیکن شش ماه پیش عکس گرفته است.

  بهتر است مشکلات بزرگ را حل کنیم

   

  الان مردم دوست دارند که با فوتبالیست‌ها عکس بگیرند و آنها را در اینستاگرام و فضای مجازی منتشر می‌کنند. این مسائل چه ربطی به من فوتبالیست دارد؟ در کشورمان آنقدر مشکلات بزرگ داریم که به این مسائل فکر نکنیم. رئیس جمهور هفته پیش در مورد مسئله‌ای صحبت کرد. بهتر است که مشکلات بزرگ را حل کنیم نه اینکه در برنامه نود ۲۰ دقیقه سر این مسائل جزئی جر و بحث کنیم. این مسائل پیش پا افتاده است.

  مسی را به خاطر خانم محجبه محروم کنند!

   

  اگر مسی در اسپانیا با یک خانم محجبه عکس بگیرد بعد کمیته اخلاق بخواهد مسی را محروم کند آیا چنین چیزی ممکن است؟ شجاعی مصاحبه می‌کند و درد جامعه را گفته است. ما باید دردها را بگوییم. ما باید دردها را برطرف کنیم. نه اینکه کاری بکنیم که کسی حرف نزند و ساکتش کنیم.

  در کشور اسلامی باید حرف بزنیم

   

  ما در کشوری اسلامی زندگی می‌کنیم. باید حرف بزنیم. مگر می‌شود که حرف نزد. اگر دروغ گفته یقه‌اش را بگیریم اگر درد جامعه را می‌گوید ما نباید صورت مسئله را پاک کنیم. برخی سرشان را در برف کرده‌اند و از جاهای دیگر خبر ندارند. من در تهران جاهایی را دیده‌ام که اصلا باورم نمی‌شود اینجا تهران باشد. چنین چیزهایی در جامعه ما هست. باید کلی‌تر و ملی‌تر فکر کنیم و به دنبال راه حل مسائل باشیم نه اینکه با زور و فشار بخواهیم افراد را ساکت کنیم و صورت مسئله را پاک کنیم.

  به کمیته اخلاق چه ربطی دارد؟

   

  علی دایی که روی سخنش با صحبت های مسعود شجاعی و برخورد با مهدی رحمتی بود ادامه داد: ​اگر حرفش درست نیست بگویند بر اساس این دلایل حرفت درست نیست نه اینکه چنین رفتاری بکنیم. مگر می‌شود چنین چیزهایی؟ به کمیته اخلاق این مسائل چه ربطی دارد؟ من آزاد هستم. مگر دین ما چه می‌گوید؟ می‌گوید در زندگی خصوصی مردم کنکاش نکن. اگر در زندگی افراد کنکاش کنید قطعا به مسائلی برخورد می کنید اما مهدی رحمتی همیشه سجاده‌اش جلویش پهن است. او در اردوی تیم ملی بازیکن من بوده. من او را می‌شناسم. بیایید وضعیت جامعه را درست کنید. نه آنکه در برنامه تلویزیونی چیزهایی را بشنویم که بسیار سطح پایین است و ۲۰ دقیقه در مورد عکس گرفتن صحبت شود. ما باید پنبه در گوش خانواده بگذاریم که چنین مسائل سطح پایینی مطرح می‌شود. از بزرگان مملکت و کسانی که مسئولیت دارند خواهش می‌کنم مسائل را حل کنند. ظرفیت جامعه را درست کنیم.

  چون حرف زده و عکس گرفته اند باید محروم شوند؟

   

  کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران در حمایت از شجاعی و رحمتی اظهاراتش را دامه داد و خاطرنشان کرد: شجاعی حرف زده. باید محروم شود. رحمتی عکس گرفته باید محروم شود، مگر شما مسئول زندگی خصوصی من هستید؟ که در مورد این چیزها نظر می‌دهید. مردم کشورم به ما لطف دارند و می‌خواهند با آدمهای مشهور عکس بگیرند.

  صد خانم بی حجاب هم بیایند با آنها عکس می گیرم

   

  علی دایی که سالها در فوتبال اروپا بازی کرده در مورد شرکت نکردنش در یک تبلیغ غیراسلامی که برای تیم بایرن مونیخ بود گفت: فقط به قانون کشورم احترام نگذاشتم بلکه آن مسئله احترام به عقایدم بود. اگر صد خانم بی‌حجاب بیایند و بخواهند عکس بگیرند من باز هم با آنها عکس می‌گیرم و من فکر دیگری نمی‌کنم. در اعتقادات من این مسائل حل شده است. من به خودم ایمان دارم و اعتقاد دارم و کاری که مخالف عقایدم باشد انجام نمی‌دهم.
  مگر مسلمانی فقط به حجاب است؟

   

  سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: ببخشید در ایران یا کشورهای دیگر مگر مسلمانی فقط به حجاب است؟ حجاب این مسئله را تکمیل می‌کند. یادمان نرود حجاب تکمیل‌کننده است نه اینکه فردی که حجاب دارد از همه گناهان مبرا است. خیلی افراد حجاب داشته‌اند و برخی دیگر بی‌حجاب بوده‌اند. بهتر است که مسائل را کلی‌تر بگوییم و به درد جامعه‌مان برسیم که فوتبال هم بخشی از این جامعه است. باید این مسائل را حل کنیم.

  مگر اینجا دادگستری است؟

   

  علی دایی در پایان انتقاداتش به رفتار با مسعود شجاعی و مهدی رحمتی گفت: اینکه کسی بگوید چون به کمیته اخلاق نیامده سه جلسه محرومش می‌کنیم درست نیست. مگر اینجا دادگستری است؟ فوتبال با دادگستری فرق دارد. در دادگستری اگر کسی دو بار به دادگاه نرود جلبش می‌کنند اما اینجا فوتبال است. حریمش باید حفظ شود. ما باید از حریم فوتبال دفاع کنیم.

   

  Read more
 • "ماموریت غیر ممکن 6" با بازی تام کروز به سینما باز می‌گردد

  به گزارش خبرگذاری گروه ایران لایو تیوی، خبر ها حاکی از آن است که "کریستوفر مک کوآیر" قصد دارد نسخه ششم فیلم محبوب "ماموریت غیر ممکن" را جلوی دوربین ببرد.

  کارگردان فیلم هایی همچون "لبه فردا"، "جک ریچر"، "مظنونین همیشگی" نسخه ششم این مجموعه پر طرف دار را جلوی دوربین می برد. مک کوآیر قبل از این هم نسخه ماموریت غیرممکن 4 را کارگردانی کرده و طبق صحبت هایی که با "تام کروز" داشته نسخه جدید را فیلمبرداری آماده می کند.

   

  وی یکی از دوستان نزدیک تام کروز بوده و همکاری مشترک با تام کروز را در فیلم های "لبه فردا"، ماموریت غیرممکن4 " و "جک ریچر" در سابقه خود میبیند.

  "مک کوآیر" در سال 1996 دو جایزه اسکار و بفتا را برای فیلمنامه "مظنونین همیشگی" از آن خود نمود. "مظنونین همیشگی" با بازی بی نظیر کوین اسپیسی داستان زندگی "کایزه شوزه" رویس مافیای مواد مخدر را روایت می کند.

  در این نسخه از فیلم ماموریت غیرممکن، "جرمی رِنر" و "ربکا فرگوسن" تام کروز را در ایفای نقش همراهی می کنند. این فیلم فعلاً در مرحله پیش تولید بوده و به احتمال زیاد اواخر سال 2017 اکران خواهد شد.

   

  Read more
 • جایزه نقدی داعش برای سر دختر ایرانی

  «جوانا پالانی» دختر ۲۳ ساله دانمارکی است که با سفر به سوریه، در کنار نیروهای کُرد بر ضد داعش جنگیده و گروهک تروریستی داعش اعلام کرد به کسی که بتواند جوانا را بکشد، یک میلیون دلارجایزه خواهد داد.

  این در حالی است که وی پس از بازگشت به کشورش اکنون با مجازات ۶ ماه زندان روبرو شده است.

  دانمارک، شهروندان خود را ازسفر به هرکشور خارجی با هدف جنگ و درگیری، منع کرده و قانون شکنان را به مجازات تهدید نموده است.

  وکیل جوانا اعلام کرد نخستین جلسه محاکمه وی، سه روز دیگر برگزار می شود و احتمالا او به ۶ ماه زندان محکوم خواهد شد.

   

  به گزارش العالم، مجله دانمارکی “برلنسک” نوشت: پدر و پدربزرگ جوانا، از اعضای پیشمرگه بوده اند و او اصالتا یک کُرد ایرانی است که با خانواده اش در کودکی به کپنهاگ مهاجرت کرده است.

  جوانا در مصاحبه با روزنامه نیویورک پست، گفت: کشتن داعشی ها خیلی آسان است. آنها خودشان را به سادگی به کشتن می دهند؛ اما سربازان سوری بسیار خوب آموزش دیده اند.

  وی تاکید کرد در سال ۲۰۱۴ برای جنگ با داعش به سوریه رفته و در شمال این کشور به نیروهای دفاع مردمی کرد ملحق شده و ۶ ماه بعد، به عضویت پیشمرگه در آمده است.

   

  Read more